Samsung Odyssey G9 C49G95TSSR - LED-Skærm 49" NVIDIA G-SYNC Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 240 Hz 1ms
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Skærmopløsning | 5120 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Dual Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1000 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 420 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Understøttede grafikopløsninger | 5120 x 1440 |
| Billedformat | 32:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farveområde | 88% |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| Adobe RGB dækning | 92% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 13° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 55 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 130 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 55 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 413654 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1147,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 416,4 mm |
| Højde (med stativ) | 537,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 16,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1147,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 291 mm |
| Højde (uden stativ) | 363,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 14,1 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1265 mm |
| Pakkedybde | 481 mm |
| Pakkehøjde | 366 mm |
| Pakkevægt | 22,6 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort, USB |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| System for digitalt signalformat | Ikke understøttet |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1191,936 x 335,232 mm |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |