Samsung C27RG50FQU skærm - LED baglys - 27" - NVIDIA G-SYNC - VA - 4ms
Full HD 1920x1080 ved 240Hz
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 250 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Synlig størrelse, vertikal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 33,6 cm |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
| Skærmkrumning | 150 cm |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (maks.) | 48 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 362861 |
| Ekstern strømadapter | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 616,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 250,5 mm |
| Højde (med stativ) | 472,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 616,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 61 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 703 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 453 mm |
| Pakkevægt | 6,6 kg |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Slumretimer | Ja |
| Certificering | Windows 10 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |