MSI PRO MP242A E2 skærm - LED baglys - 24" - IPS - 4ms,1ms
Full HD 1920x1080
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.026,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
996,-
DKK
(796,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 115% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 18 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 540,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 538,6 mm |
| Højde (med stativ) | 226,9 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,1 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 600 mm |
| Pakkedybde | 410 mm |
| Pakkehøjde | 140 mm |
| Pakkevægt | 4,8 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |