FANTEC AluPro U3
lagringspakning - SATA 3Gb/s - eSATA 3Gb/s, USB 3.0
Lagring
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
| Størrelse på lagerdisk | 2.5" |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Porte & Grænseflader
| FireWire 400 | Ingen |
| FireWire 800 | Ingen |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) -porte | 1 |
| Grænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Design
| Produkttype | HDD/SSD kabinet |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Chipsæt | OEM |
| Oprindelsesland | Kina |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 124 mm |
| Højde | 15 mm |
| Vægt | 120 g |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | Windows 2000/XP/Vista/7/8 Mac OS 10.3+ Linux |
Tekniske detaljer
| USB-drevet | Ja |