HyperX FURY - 16GB: 2x8GB - DDR4 - 2666MHz - DIMM 288-PIN
Ikke-ECC - CL15
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| Maksimal blænderåbning | 15 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Hukommelsesur hastighed | 2666 MHz |
| Komponent til | PC/server |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelsesbus | 64 Bit |
| Hukommelse rangering | 2 |
| Hukommelsesspænding | 1.2 V |
| Modulkonfiguration | 1024M x 64 |
| Række cyklustid | 45 ns |
| Opdater række cyklustid | 260 ns |
| Række aktiv tid | 26,25 ns |
| Hukommelsestype | PC-21300 |
| Produktfarve | Sort |
| Blybelægning | Guld |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -55 - 100 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 133,3 mm |
| Dybde | 7,1 mm |
| Højde | 34 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | DIMM |
Andre funktioner
| Antal stifter | 288 |