Dell UltraSharp UP3218K skærm - WLED - 31.5" - IPS - 6ms,8ms
8K 7680x4320 ved 60Hz
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 7680 x 4320 pixel |
| HD-type | 8K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 6 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 7680 x 4320 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1300:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,0303 x 0,0909 mm |
| Pixeltæthed | 280 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,3 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 80 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80,01 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ingen |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
| Adobe RGB dækning | 100% |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Grå |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ingen |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Gaming UX on-screen visning (OSD) | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 89 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 88,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 125 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 105,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 2.1 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 345626 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 721 mm |
| Dybde (med stativ) | 217 mm |
| Højde (med stativ) | 618 mm |
| Vægt (med stativ) | 10,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 721 mm |
| Dybde (uden stativ) | 53,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 421 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 555 mm |
| Pakkedybde | 844 mm |
| Pakkehøjde | 270 mm |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT Gold, ENERGY STAR |
| Indeholder ikke | BRF, PVC |
CO2-aftryk
| PAIA-version | 9/5/2018 |
| Kulstofudledning, energiforbrug (kg CO2e) | 520 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 4,288 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 410,5 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 77 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 492 |
| Samlet kulstofudledning, standardafvigelse (kg CO2e) | 138 |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 1012 |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | TCO |
Tynd Klient
| Tynd klient installeret | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |