CORSAIR Graphite Series 780T
tower - XL-ATX
Design
| Materiale | Syntetisk ABS, Polykarbonat, Stål |
| Formfaktor | Full Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX, XL-ATX |
| Antal 5.25" bays | 2 |
| Antal 3.5" bays | 6 |
| Antal 2.5" bays | 3 |
| Antal indvendige 3.5" båse | 6 |
| Antal udvidelsesporte | 9 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Rød |
| Belysning placering | Front |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
Nedkøling
| Frontventiler installeret | 2x 140 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 140 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 140 mm |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 288 mm |
| Dybde | 637 mm |
| Højde | 602 mm |
| Vægt | 11,3 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |