ASUS VG248QE - LED-Skærm 24" TN 1ms
Display
| Skærm diagonal | 61 cm (24") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN+Film |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2768 x 0,2768 mm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 140 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 50 - 144 Hz |
| 3D | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 45 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 569,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 231 mm |
| Højde (med stativ) | 499,9 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 569,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 57,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 340,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,75 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 674 mm |
| Pakkedybde | 221 mm |
| Pakkehøjde | 413 mm |
| Pakkevægt | 8,1 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Skærm | LED |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Certificering | BSMI, CB, CCC, C-Tick, ErP, FCC, Gost-R, J-MOSS, PSE, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL |
Tynd Klient
| Tynd klient installeret | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |