Produkt nr: ZT-A30600E-10M
EAN: 4895173622823
Varenummer: F21664579
billigst-pricerunner
ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge Grafikkort &#45 12GB GDDR6
Producent: ZOTAC
Produkt nr: ZT-A30600E-10M
EAN: 4895173622823
Varenummer: F21664579
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået. Kontakt evt. kundeservice for et alternativ
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået.
Kontakt evt. kundeservice for et alternativ.}
Producent: ZOTAC
Produkt nr: ZT-A30600E-10M
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge Grafikkort med 12GB GDDR6
Køb ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge Grafikkort nu og oplev gaming på et helt nyt niveau!
Processor
CUDA Ja
CUDA-kerner 3584
Grafikprocessor familie NVIDIA
Grafikprocessor GeForce RTX 3060
Processor øger urets hastighed 1777 MHz
Maksimal opløsning 7680 x 4320 pixel
FireStream Ingen
Understøttelse af parallel behandlingsteknologi Ikke understøttet
Maksimalt antal skærme pr. grafikkort 4
Hukommelse
Diskret grafikadapterhukommelse 12 GB
Hukommelsestype for grafikadapter GDDR6
Hukommelsesbus 192 Bit
Dataoverførselshastighed 15 Gbit/sek.
Porte & Grænseflader
Grænsefladetype PCI Express x16 4.0
Antal HDMI-porte 1
HDMI-version 2.1
DisplayPort-version 1.4a
Antal DisplayPorts 3
Præstation
TV-tuner, integreret Ingen
DirectX-version 12.0
OpenGL-version 4.6
Klar til Virtual Reality (VR) Ja
HDCP Ja
DVI dobbelt link Ingen
NVIDIA G-SYNC Ja
Design
Kølingstype Aktiv
Køleteknologi Zotac IceStorm 2.0
Antal blæsere 2 blæser(e)
Formfaktor Full-Height/Half-Length (FH/HL)
Antal porte 2
Produktfarve Sort
Strømstyring
Minimum system strømføring 600 W
Strømforbrug (typisk) 170 W
Supplerende strømkontakter 1x 8-pin
Systemkrav
Understøttede Windows-operativsystemer Windows 10 x64
Vægt & størrelser
Længde 224,1 mm
Dybde 39,2 mm
Højde 116,3 mm
Emballeringsdata
Pakkebredde 218 mm
Pakkedybde 83 mm
Pakkehøjde 283 mm