Samsung QH55R QHR Series
55" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 139,7 cm (55") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 700 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,2451 x 0,2451 mm |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 75 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 135 kHz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 2 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 2 |
| RS-232 grænseflade | Ja |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
Præstation
| Formål | Universel |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 118 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A++ til E |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1235,1 mm |
| Skærm, dybde | 46,3 mm |
| Skærm, højde | 707,9 mm |
| Skærm, vægt | 19,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1402 mm |
| Pakkedybde | 163 mm |
| Pakkehøjde | 858 mm |
| Pakkevægt | 24,7 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |
Andre funktioner
| Bluetooth | Ja |
| Energieffektivitetsklasse (gammel) | B |
| Årligt energiforbrug | 172 kWh |