Samsung QB43R QBR Series
43" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Produktdatablad
Display
| LED-baggrundsbelysning type | Edge-LED BLU |
| Skærm diagonal | 109,2 cm (43") |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 350 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2451 x 0,2451 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 941,184 x 529,416 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 81 kHz |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 75 Hz |
| Tågehastighed | 0,02% |
| Pixel-frekvens (maks.) | 594 MHz |
| Farveområde | 92% |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 2 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 2 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Pc lydindgang | Ja |
| RS-232C | Ja |
| RS-232 grænseflade | Ja |
| Fjernbetjening (IR) indgang | 1 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,12 cm |
| Facet bredde (side) | 9,2 mm |
| Facet bredde (øverste) | 9,2 mm |
Præstation
| Formål | Universel |
| Driftstimer (timer/dage) | 16/7 |
| HDCP | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 110 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 67 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Varmeafgivelse | 375,1 BUT/t |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Computersystem | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorserie | ARM Cortex |
| Processormodel | A72 |
| Processorfrekvens | 1,7 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 2,5 GB |
| Intern lagerkapacitet | 8 GB |
| Operativsystem installeret | Tizen 4.0 |
| Understøttede videoformater | AVC, AVS, H.263, H.264, HEVC, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VC-1, VP8, VP9 |
| Understøttede lydformater | AC3 |
| Understøttede billedformater | JPEG, PNG |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 967,5 mm |
| Skærm, dybde | 48,3 mm |
| Skærm, højde | 557,7 mm |
| Bredde | 967,5 mm |
| Dybde | 48,3 mm |
| Højde | 557,7 mm |
| Vægt | 10 kg |
| Vægt (med stativ) | 10 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1095 mm |
| Pakkedybde | 151 mm |
| Pakkehøjde | 676 mm |
| Pakkevægt | 13,3 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Godkendelser
| Certificering | 60950-1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |
Tekniske detaljer
| Stativ | STN-L4355F |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Compliance-certifikater | Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC) |
Andre funktioner
| HDBaseT-port | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Videoudgang | No |
| Lydindgang | Yes |