Optoma ZH520
DLP-projektor - 3D - LAN - hvid
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Projiceringsafstand | 1 - 8 m |
| Projektor lysstyrke | 5500 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Ensartethed | 75% |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 16.9 - 21.61 mm |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.3:1 |
| Throw-forhold | 1.13:1 ~ 1.47:1 |
| Forskydning | 116% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC, PAL, SECAM |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
| Understøttede 3D-formater | Ramme sekventielt |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Farsi, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 29 dB |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP6X |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
Design
| Markedspositionering | Bærbar |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Plast |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 128 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 205 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Automatisk slukning | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 2500 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 3,4 kg |
| Pakkevægt | 4,6 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |