StarTech.com 10-Port USB 3.0 Hub
Metal Industrial USB-A Hub with ESD & Surge Protection - Din Rail, Wall or Desk Mountable - TAA Compliant USB Expander Hub (ST1030USBM) - hub - 10 porte
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Hub-grænseflader | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 10 |
| Porte, antal | 10 |
| Indbygget kortlæser | Nej |
| Klemrække port | Ja |
Funktioner
| Dataoverførselshastighed | 5000 Mbit/s |
| Husmateriale | Stål |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Kabellængde | 2,032 m |
| Certificering | RoHS, CE, FCC, TAA, REACH |
Strømstyring
| Indgangsspænding | 7 - 24 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 56 mm |
| Dybde | 198 mm |
| Højde | 31 mm |
| Vægt | 357 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 169 mm |
| Pakkedybde | 246 mm |
| Pakkehøjde | 57 mm |
| Pakkevægt | 600 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Klemrække inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| DIN skinnesæt inkluderet | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 119388 t |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 444 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 526 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 338 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84719000 |
Andre funktioner
| Chipsæt | Genesys Logic - GL3520 |