Cooler Master CM Storm Enforcer kabinet
miditower - ATX
Design
| Materiale | Plast, Stål |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, micro ATX |
| Antal 3.5" bays | 7 |
| Antal 5.25" bays | 4 |
| Antal 2.5" bays | 4 |
| Antal indvendige 3.5" båse | 6 |
| Antal eksterne 5.25" båse | 4 |
| Antal udvidelsesporte | 8 |
| Siderude | Ja |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Rød |
| Belysning placering | Front |
| Maksimal højde på CPU-køler | 17,5 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 39 cm |
Strømforsyning
| Placering af strømforsyning | Bund |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | EPS, ATX |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
Nedkøling
| Frontventiler installeret | 1x 200 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 200 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,200 mm |
| Ventilatorhastighed | 1200 |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 229 mm |
| Dybde | 523,5 mm |
| Højde | 484,5 mm |
| Vægt | 8,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 275 mm |
| Pakkedybde | 535 mm |
| Pakkehøjde | 575 mm |
| Pakkevægt | 10,3 kg |
Logistik data
| Lag pr. palle | 4 stk |
Andre funktioner
| Støjniveau | 19 dB |