Apple AirPods Pro (2nd generation) Hovedtelefoner Trådløs I ørerne Opkald/musik Bluetooth Hvid
Præstation
| Produkttype | Hovedtelefoner |
| Bæremåde | I ørerne |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Hvid |
| Volumenkontrol | Berøring |
| Kontroltype | Berøring |
| Beskyttelsesfunktioner | Svedresistent, Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IPX4 |
| Stråleformning | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Lydchip | Apple H2 |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| 3,5 mm stik | Ingen |
| 6,35 mm stik | Ingen |
| USB-tilslutning | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| RF-forbindelse | Ingen |
Høretelefoner
| Ørekobling | Intraaural |
| Hovedtelefoner til placering i øret typer | Øretelefoner |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 6 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeretui) | 30 t |
| Taletid (med opladeretui) | 24 t |
| Taletid | 4,5 t |
Systemkrav
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | iOS, iPadOS |
Vægt & størrelser
| Venstre hørerør vægt | 5,3 g |
| Højre hørerør vægt | 5,3 g |
| Opladningsetui dimensioner (B x D x H) | 60,6 x 21,7 x 45,2 mm |
| Opladeretui vægt | 50,8 g |
Emballage indhold
| Opladningsetui | Ja |
| Opladeretui stiktype | USB Type-C |
| Opladeretui type | Kabel & trådløs |
| Lydadaptere inkluderet | Nej |
| Tilbehør inkluderet i sættet | Silikone ørepropper i 4 størrelser |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |