Samsung Galaxy Buds+ - ægte trådløse øretelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | I ørerne |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Multitast |
| Kontroltype | Berøring |
| Beskyttelsesfunktioner | Stænktæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IPX2 |
| Accelerometer | Ja |
Porte & Grænseflader
| True Wireless Stereo (TWS) teknologi | Ja |
| Forbindelsesteknologi | True Wireless Stereo (TWS) |
| 3,5 mm stik | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Høretelefoner
| Ørekobling | Intraaural |
| Drivertype | Dynamisk |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Antal mikrofoner | 3 |
Batteri
| Venstre hørerør batterikapacitet | 85 mAh |
| Højre hørerør batterikapacitet | 85 mAh |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 11 t |
| Taletid (med opladeretui) | 15 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeretui) | 22 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Taletid | 7,5 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Trådløs opladning | Ja |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13 |
Musikafspiller
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 17,5 mm |
| Dybde | 19,2 mm |
| Højde | 22,5 mm |
| Venstre hørerør vægt | 6,3 g |
| Højre hørerør vægt | 6,3 g |
| Opladningsetui dimensioner (B x D x H) | 70 x 38,8 x 26,5 mm |
| Opladeretui vægt | 39,6 g |
Emballage indhold
| Opladningskabinet kapacitet | 270 mAh |
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
Andre funktioner
| 2,5 mm stik | Ingen |