Patriot Memory for Ultrabook - 8GB - DDR3L RAM - 1600MT/s
SO DIMM 204-PIN - Ikke-ECC - CL11
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR3 |
| Hukommelsesur hastighed | 1600 MHz |
| Komponent til | Laptop |
| Hukommelse form faktor | 204-pin SO-DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelse rangering | 2 |
| Hukommelsesspænding | 1.35 V |
| SPD-profil | Ja |
| Certificering | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 67 mm |
| Dybde | 3,2 mm |
| Højde | 30 mm |
| Vægt | 9 g |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 18 g |
| Pakketype | SO-DIMM |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Pakkens dimensioner (BxDxH) | 99,5 x 6,6 x 130,9 mm |
| Kompatible operativsystemer | Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows ME, Linux 2.4 +, Mac OS 9.X |