Philips NeoPix 550 Home Projector, 1920x1080, 16:9, 3000:1, White
Projektør
| Smart projektor | Ja |
| Skærmstørrelse (maks) | 2,54 m (100") |
| Projektor lysstyrke | 500 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | LCD |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
Lyskilde
| Lyskilde type | LED |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Fokus | Vejledning |
| Throw-forhold | 1.43:1 |
Video
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
Netværk
| Smart TV | Ja |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Interaktiv | Ingen |
| Skærm spejling | Ja |
| Operativsystem installeret | LuminOS |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 14 W |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Lyd-output kanaler | 2.1 kanaler |
Design
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 294 mm |
| Højde | 107 mm |
| Vægt | 4,45 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |