Sennheiser ACCENTUM Plus
hovedtelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/Musik/Sport/Hverdag |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Hvid |
| Betjeningstaster | Bluetooth parring |
| Volumenkontrol | Berøring |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Berøring |
| Aftageligt kabel | Ja |
| LED-indikatorer | Batteriniveau |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, GATT, HFP, HSP |
| Frekvensbånd | 2.402 - 2.480 GHz |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 10 mW |
| Ørekobling | Circumaural |
| Akustisk system | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens | 10 - 22000 Hz |
| Impedens | 560 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 106 dB |
| Driverenhed | 3,7 cm |
| Drivertype | Dynamisk |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
| klirfaktor (THD) | 0,3% |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Mikrofon frekvens | 50 - 8000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -3 dB |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Hybrid støjreduktion | Ja |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 800 mAh |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 50 t |
| Batterispænding | 3,7 V |
| Opladningskilde | USB |
| Opladningstid for batteri | 3,5 t |
| Hurtig opladningstid | 10 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Musikafspiller
| Understøttede lydformater | CVSD, mSBC, AAC, SBC |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 165 mm |
| Dybde | 195 mm |
| Højde | 48 mm |
| Vægt | 227 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkedybde | 215 mm |
| Pakkehøjde | 62 mm |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Kabler inkluderet | AUX, USB Type-C |
| Ørepuder | Ja |
| Antal | 1 |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ingen |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 3,5 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 3,5 W |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
| Udgangseffekt | 10 mW |
| Hovedbåndspude | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, UKCA, WEEE |
Andre funktioner
| aptX-teknologi | Ja |
| Pakkevægt | 560 kg |
| Transmission frekvensområde | 2402 MHz |
| Modulation | 8-DPSK, DQPSK, GFSK |