Team Group T-FORCE M200
1 TB - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2x2 - 24 pin USB-C
SSD-drev
| SDD-kapacitet | 1000 GB |
| NVMe | Nej |
| Læsehastighed | 2000 MB/s |
| Skrivehastighed | 2000 MB/s |
Porte & Grænseflader
| Thunderbolt-teknologi | Nej |
| USB-stik | USB Type-C |
| USB version | USB 3.2 Gen 2x2 |
| Wi-Fi | Nej |
| Dataoverførselshastighed | 20 Gbit/sek. |
Funktioner
| Husmateriale | Metal |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødsikker |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9 |
Sikkerhed
| Hardware kryptering | Nej |
| Beskyttelse af adgangskode | Nej |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 80 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 55.5 mm |
| Dybde | 105 mm |
| Højde | 11 mm |
| Vægt | 83 g |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |