Produkt nr: N30502-08D6X-11902120
Varenummer: F22183690
billigst-pricerunner
Inno3D GeForce RTX 3050 GAMING OC X2 Grafikkort &#45 8GB GDDR6
Producent: InnoVISION
Varenummer: F22183690
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået. Kontakt evt. kundeservice for et alternativ
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået.
Kontakt evt. kundeservice for et alternativ.}
Producent: InnoVISION
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Inno3D GeForce RTX 3050 GAMING OC X2 Grafikkort - Køb det bedste Gaming Grafikkort i Danmark
Processor
CUDA Ja
CUDA-kerner 2560
Grafikprocessor familie NVIDIA
Grafikprocessor GeForce RTX 3050
Processorfrekvens 1552 MHz
Processor øger urets hastighed 1830 MHz
Maksimal opløsning 7680 x 4320 pixel
Understøttelse af parallel behandlingsteknologi Ikke understøttet
Hukommelse
Diskret grafikadapterhukommelse 8 GB
Hukommelsestype for grafikadapter GDDR6
Hukommelsesbus 128 Bit
Antal rørledninger 4
Dataoverførselshastighed 14 Gbit/sek.
Hukommelsesbåndbredde (maks.) 224 GB/sek.
Porte & Grænseflader
Grænsefladetype PCI Express 4.0
Antal HDMI-porte 1
HDMI-version 2.1
DisplayPort-version 1.4a
Antal DisplayPorts 3
Præstation
TV-tuner, integreret Ingen
DirectX-version 12 Ultimate
OpenGL-version 4.6
HDCP Ja
DVI dobbelt link Ingen
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA Ansel Ja
Design
Kølingstype Aktiv
Antal blæsere 2 blæser(e)
Antal porte 2
Belysningsfarve Hvid
Belysning Ja
Produktfarve Sort
Strømstyring
Minimum system strømføring 450 W
Supplerende strømkontakter 1x 8-pin
Systemkrav
Understøttede Windows-operativsystemer Windows 10
Understøttede Linux-operativsystemer Ja
Andre understøttede operativsystemer FreeBSD
Vægt & størrelser
Længde 240 mm
Højde 120 mm