ASUS ROG -THOR-1200P3-WHITE-GAMING enhed til strømforsyning 1200 W 20+4 pin ATX ATX Hvid
Producent: ASUS
Produkt nr: 90YE00V5-B0NA00
EAN: 4711636125420
Varenummer: F25416371
billigst-pricerunner
Producent: ASUS
Produkt nr: 90YE00V5-B0NA00
EAN: 4711636125420
Varenummer: F25416371
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(3.074,40 ekskl. moms)
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Strømstyring
Total effekt 1200 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Strømkorrektionsfaktor (PFC) Aktiv
Kombineret effekt (+3,3 V) 125 W
Kombineret effekt (+12 V) 1200 W
Kombineret effekt (+5 V) 125 W
Kombineret effekt (-12V) 3,6 W
Kombineret effekt (+5 VSB) 15 W
Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) 30 A
Maks. udgangsstrøm (+12 V) 100 A
Maks. udgangsstrøm (+5 V) 25 A
Maks. udgangsstrøm (-12V) 0,3 A
Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) 3 A
Strømbeskyttelsesfunktioner Overophedning, Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavstrøm
Porte & Grænseflader
Motherboard, strømstik 20+4 pin ATX
Længde på strømkabel på bundkort 61 cm
Antal SATA strømstik 7
Strømkabellængde SATA 400,120 mm
Perifere (Molex) strømstik (4-pin) 6
Strømkabellængde Perifere (Molex) 400,150 mm
PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) 4
PCI Express strømstik (16-bens) Ja
Strømkabellængde PCI Express 75 cm
CPU strømstik (4+4 pin) Ja
Strømkabellængde CPU 100 cm
Kabeltype Fuldt modulær
Præstation
80 PLUS certificering 80 PLUS Platinum
Formål PC
Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor ATX
ATX-version 3.1
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 120000 t
Design
Produktfarve Hvid
Kølingstype Aktiv
Antal blæsere Ja
Blæser placering Top
Belysning Ja
Tænd-/slukkontakt Ja
Emballage indhold
Kabler inkluderet CPU, DC, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Vægt & størrelser
Bredde 190 mm
Dybde 150 mm
Højde 86 mm
Vægt 2,37 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 379 mm
Pakkedybde 241 mm
Pakkehøjde 127 mm