Samsung OM75D-W 75" LED-bagbelyst LCD paneldisplay
Full HD - for digital skiltning
Produktdatablad
Display
| Paneltype | SPVA |
| Skærm diagonal | 190,5 cm (75") |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 2500 cd/m² |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 6 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1650,24 x 928,26 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 81 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 75 Hz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 2 |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| VGA (D-Sub) indgangsporte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPorts indgang | 1 |
| DisplayPorts udgang | 1 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 900 x 600 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,17 cm |
| Facet bredde (side) | 1,17 cm |
| Facet bredde (øverste) | 1,17 cm |
| Antirefleksskærm | Ja |
Præstation
| Formål | Universel |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 550 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A+++ til D |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1675,8 mm |
| Skærm, dybde | 124,6 mm |
| Skærm, højde | 953,8 mm |
| Skærm, vægt | 48 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1815 mm |
| Pakkedybde | 415 mm |
| Pakkehøjde | 1815 mm |
| Pakkevægt | 60 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, VGA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 30 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Andre funktioner
| Årligt energiforbrug | 791 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (gammel) | D |