Biostar A68N-2100K
bundkort - mini ITX - AMD E1 6010
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Maksimalt antal SMP-processorer | 1 |
| Processormodel | E1-6010 |
| Processorkerner | 2 |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR3-SDRAM, DDR3L-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelsesspænding | 1.25 V |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 800,1066,1333 MHz |
| Understøttede hukommelsesmodulkapaciteter | 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 512MB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring controllers
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA III |
Grafik
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| HDCP | Ja |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 2 |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| Stik til frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 1 |
| TPM-stik | Ja |
| Antal COM-stik | 1 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal PS/2-porte | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Lydchip | Realtek ALC887 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| PC sundhedsovervågning | CPU, Ventilator, Temperatur |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | mini ITX |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x16 (Gen 2.x) slots | 1 |
BIOS
| Nulstil CMOS-jumper | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 170 mm |
| Dybde | 170 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | SATA |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Medfølgende software | BullGuard Smart Speed LAN |