SUPERMICRO X11SPM-TF
bundkort - micro ATX - Socket P - C622
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Antal understøttede processor cores | 28 |
| Processor, termisk ydeevne (maks.) | 165 W |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesspænding | 1.2 V |
| ECC-kompatibilitet | ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 1600,1866,2133,2400,2666 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 768 GB |
| Maksimal RDIMM hukommelse | 192 GB |
Lagring controllers
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA III |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Aspeed AST2500 |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 3 |
| Seriel port overskrifter | 1 |
| TPM-stik | Ja |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal PS/2-porte | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal serielle porte | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Motherboard form faktor | micro ATX |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x8 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 2 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
| ACPI-version | 6.0 |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 243,8 mm |
| Dybde | 243,8 mm |
Andre funktioner
| Understøttet DIMM modul kapaciteter | 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128MB |
| Maksimal LRDIMM hukommelse | 384 GB |
| Antal DIMM-slots | 6 |
| Antal understøttede processorer | 1 |