Technaxx TX-189
kamerafælde
Præstation
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Kasse |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Sort, Grøn |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
Kamera
| Viewing angle, horizontal (4mm lens) | 100° |
| Viewing angle, vertical (4mm lens) | 62° |
Panoramakamera
| Minimum belysning (panoramakamera) | 0,1 Lux |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Effektiv sensoropløsning | 4 pixel |
| Sensortype | CMOS |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 15 m |
| LED type | IR |
| Antal lysende LED | 8 |
Video
| Maksimal opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Billedhastighed | 15 fps |
| Full HD | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| SIM-kort slot | Ja |
| SIM-korttype | NanoSIM |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G standard | LTE |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor teknologi | Passiv infrarød (PIR) sensor |
| Bevægelsessensor | Ja |
| Bevægelsessensor afstand | 12 m |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, Solar |
| Strømforbrug (typisk) | 3 W |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal understøttede batterier | 4 |
| Batterikapacitet | 4500 mAh |
| Standby tid | 28 dage |
| Opladningstid for batteri | 12 t |
| Batterier påkrævet | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 118 mm |
| Dybde | 284 mm |
| Højde | 71 mm |
| Vægt | 595 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
Andre funktioner
| Betragtningsvinkel | 100° |