AXIS P32 Series P3268-SLVE
netværksovervågningskamera - kuppel - TAA-kompatibel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Forudindstillede punkter | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARTPEC-8 |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC), Rustfrit stål |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67, IP68 |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Rotationsvinkel | 380° |
| Hældningsvinkelområde | -10 - 80° |
| Panoreringsområde | -190 - 190° |
| Kamera lukker type | Elektronisk |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/8500 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 1 |
| Brændviddeområde | 4.3 - 8.6 mm |
| Nærmeste fokuseringsafstand | 0,5 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 40 m |
| LED type | IR |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Understøttede videoformater | MPEG4 |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Forstærkningskontroltype | Automatisk |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Spejl, Mætning, Skarphed |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Understøttede lydformater | AAC-LC, G.711, G.726, LPCM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSa , HTTP/2, TLSa , QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP® , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, NTS, RTSP, RTCP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, ARP, SSH, SIP, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Syslog, Link-Local address (ZeroConf) |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| RAM kapacitet | 2048 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
Sikkerhed
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-TLS, HTTPS |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Fjernbetjent | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 5,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 11,2 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 112 mm |
| Diameter | 16,6 cm |
| Vægt | 1,76 kg |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | BIS, CE, KC, NSF, RCM, Lov om handelsaftaler (TAA), UKCA, UL, VCCI, WEEE, cUL |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |