Hikvision Pro Series (All) DS-2CD2387G2P-LSU/SL
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Antal sprog | 33 |
| Understøttelse af sprog | Bulgarisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Estisk, Finsk, Fransk, Græsk, HRV, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, LAT, Litauisk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, SER, Slovakisk, Slovensk, Svensk, Thai, Tyrkisk, Ukrainsk, Vietnamesisk |
Design
| Formfaktor | Tårn |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Metal |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 180° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 44° |
| Hældningsvinkelområde | -75 - 75° |
| Panoreringsområde | -30 - 30° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | 2 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 2 |
| Linse, diameter | 4 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 1 |
| Genkendt afstand (bred) | 15 m |
| Observeringsafstand (bred) | 30 m |
| Registringsafstand (bred) | 77 m |
| Identifikationsfstand (bred) | 7 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 5120 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Understøttede videoformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+, MJPG |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 536, 960 x 272, 5120 x 1440 |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Bit-rate | 32 Kbps - 16384 Kbps |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Understøttede lydformater | AAC-LC, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, PCM |
| Prøvetagningshastighed | 48 kHz |
| Signal/støjforhold | 52 dB |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Interval for bithastighed | 16 - 192 Kbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Antal brugere | 32 bruger(e) |
| Brugeradgangsniveau | Administrator, Operator, Bruger |
| Klient interoperabilitet | iVMS-4200, HikCentral Pro, Hik-Connect |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| Alarm indgangskanaler | 1 |
| Alarm udgangskanaler | 1 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Automatisk netværkspåfyldning (ANR) | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Nulstilling af adgangskode via e-mail | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-MD5 |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
| Digest-autentificering | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Anti-flimmer | Ja |
| Hjerteslag | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Adfærdsanalyse | Påvisning af indtrængen, Registrering af linjeoverskæring, Registrering af regionindgang, Region exiting detection |
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 9,5 W |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 10,5 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | 0,79 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Højde | 155,3 mm |
| Diameter | 15,5 cm |
| Vægt (med stativ) | 1,11 kg |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, WEEE |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 230 mm |
| Pakkevægt | 1,9 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
Andre funktioner
| I/O-porte | 1x line out, 1x line in |
| Understøttet browser | IE 10, IE 11, Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
Tekniske detaljer
| Grænseflade til montering af objektiv | M16 |
| Iris | Ja |