CANON IRIScan Desk 6 Pro
Kamera
| Effektiv sensor opløsning | 13 MP |
| Sensortype | CMOS |
| Understøttede grafikopløsninger | 4160 x 3120 |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Lyskilde | LED |
| Farvedybde | 24 Bit |
Linsesystem
| Iris | Ja |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB 2.0 |
Tekniske detaljer
| Dokument størrelse (maks) | A3 |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttede billedformater | JPEG |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | USB |
| Driftsspænding | 5 V |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 255 mm |
| Højde | 396 mm |
| Vægt | 1,15 kg |
| Dimensioner foldet sammen (BxDxH) | 120 x 90 x 396 mm |