Imou Cell PT Lite Kit Tårn IP-sikkerhedskamera Udendørs 2304 x 1296 pixel Væg
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Indbygget lys | Ja |
Design
| Formfaktor | Tårn |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Plast |
| Beskyttelsesfunktioner | Vejrbestandig |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 88° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 45° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 107° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 90° |
| Panoreringsområde | 0 - 330° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 8x |
| Antal linser | 1 |
| Autofokus | Ja |
| Fast brændvidde | 3,6 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 20 m |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 15 fps |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Sikkerhed
| Indbygget sirene | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Bevægelsessensor teknologi | Passiv infrarød (PIR) sensor |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, Solar |
| Strømforbrug (typisk) | 3,5 W |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Batterispænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 110 mm |
| Dybde | 142 mm |
| Højde | 177 mm |
| Vægt | 550 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, UKCA |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Batteri medfølger | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Tekniske detaljer
| Integreret PIR sensor | Ja |