Delock
lagringskontrol - klonfunktion - M.2 Card (PCIe NVMe & SATA) / SATA SSD - USB-C 3.2 (Gen 2x1)
Diskdrev
| Opbevaringsmedietype | SSD |
| Grænseflade til lagerdisk | M.2, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,M.2 |
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Plug and play | Ja |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Understøtter UASP | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.5 A |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 3 A |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 35 mm |
| Dybde | 107 mm |
| Højde | 24 mm |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A, USB Type-C til USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Chipsæt | JMicron JMS581D |