Cooler Master RR-I7C7-18PA-R1 I70C LGA1700
Præstation
| Passende til rumtype | Processor |
| Type | Luftkøler |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1700 |
| Omdrejningshastighed (min.) | 650 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 1800 rpm |
| Støjniveau (høj hastighed) | 28 dB |
| Maksimal luftstrøm | 37,08 kubikfod/min. |
| Maksimalt lufttryk | 1,33 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Lejetype | Riflet leje |
| Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF) | 40000 t |
Design
| Produktfarve | Aluminium, Sort |
| Materiale | Aluminium |
| Belysning LED | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Ventilatorstik | 4-polet |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 1,44 W |
| Nominel spænding | 12 V |
| Nominel strøm | 0,12 A |
| Sikkerhedsstrøm | 0,42 At |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 120 mm |
| Højde | 70 mm |
| Vægt | 406 g |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 120 x 120 x 25 mm |
| Pakkebredde | 123,5 mm |
| Pakkedybde | 123,5 mm |
| Pakkehøjde | 88 mm |
| Pakkevægt | 470 g |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 260 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 385 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 475 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 30 stk |