ARCTIC Accelero Xtreme IV
92mm - Køling til grafikkort
Præstation
| Passende til rumtype | Grafikkort |
| Type | Luftkøler |
| Ventilator diameter | 9,2 cm |
| Omdrejningshastighed (min.) | 900 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 2000 rpm |
| Støjniveau (høj hastighed) | 25 dB |
| Støjniveau | 0,4 blæser |
| Lejetype | Væskeleje |
| Kompatible produkter | Nvidia GeForce: Titan Xp, Titan X (Pascal), GTX 1080(Ti), 1070, 1060, Titan X, 980(Ti), 970, Titan (Black), 780 (Ti), 770, 760, 750 (Ti), 680, 670, 660 (Ti), 650 Ti (boost), 580, 570, 560 (Ti,SE), 550 Ti, 480, 460(SE), GTS 450, 250, 240 (OEM), GT 740, 9800 (GTX+, GTX, GT), 9600 (GT, GSO 512, GSO), 9500 GT (not LP), 8800 Ultra (G80), 8800 GTX (G80), 8800 GTS (G80), 8800 GTS 512 (G92), 8800 GTS (G92), 8800 GT, 8800 GS (9600GSO), 7900 GTX, 7800 (GTX 512, GTX, GT) AMD Radeon : RX 580, 570, 480, 470, R9 390(X), 380(X), 370X, 290(X), 285, 280(X), 270(X), R7 370, 265, HD 8870, 7970 (GHz), 7950 (Boost), 7870(XT, GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 4830, 3870, 3850 |
Design
| Materiale | Aluminium |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Antal lameller | 83 |
| Lamelmateriale | Aluminium |
| Antal varmerør | 5 |
Strømstyring
| Strømforsyning | 4,32 W |
| Spænding | 12 V |
| Nominel strøm | 0,12 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 104 mm |
| Dybde | 288 mm |
| Højde | 54 mm |
| Varmerør diameter | 6 mm |
| Finne tykkelse | 0,3 mm |
| Pakkebredde | 309 mm |
| Pakkedybde | 91 mm |
| Pakkehøjde | 122 mm |
| Pakkevægt | 1,34 kg |
Emballage indhold
| Skruer inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Kølekapacitet i watt (maks.) | 300 W |
| Dimensioner for kølelegeme (BxDxH) | 218 x 23 x 98 mm |