SALICRU SPS ONE
UPS - 240 Watt - 500 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 0,5 kVA |
| Udgangseffekt | 240 W |
| Bølgeform | Pseudo sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 162 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 290 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Responstid | 6 ms |
| Støjniveau | 40 dB |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Erstatningsbatteri, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Automatisk genstart | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 2 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB porttype | USB Type-B |
Batteri
| Batteriteknologi | Blykalcium (Pb-Ca) |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 6 t |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Knapper |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Godkendelser
| Certificering | EN IEC 62040-1 EN IEC 62040-2 EN IEC 62040-3 ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 101 mm |
| Dybde | 300 mm |
| Højde | 142 mm |
| Vægt | 3,5 kg |