*DS-2CD2746G2-IZS IP Camera 4MP
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Antal sprog | 33 |
| Understøttelse af sprog | Flere |
| Certificering | FCC (47 CFR Part 15, Subpart B); CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014); RCM (AS/NZS CISPR 32: 2015); KC (KN 32: 2015, KN 35: 2015) UL (UL 60950-1); CB (IEC 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013); CE-LVD (EN 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013); LOA (IEC/EN 60950-1) CE-ROHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); REACH (Regulation (EC) No 1907/2006) |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Hærværkssikret, Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | Nej |
| Rotationsvinkel | 355° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 108° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 56° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 131° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 75° |
| Panoreringsområde | 0 - 355° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | Ja |
| Brændviddeområde | 2.8 - 12 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,4 |
| Registringsafstand (tele) | 190 m |
| Observeringsafstand (bred) | 25,4 m |
| Identifikationsfstand (bred) | 6,4 m |
| Registringsafstand (bred) | 64 m |
| Genkendt afstand (tele) | 38 m |
| Identifikationsfstand (tele) | 19 m |
| Observeringsafstand (tele) | 75,4 m |
| Genkendt afstand (bred) | 12,8 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 40 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2688 x 1520 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2688 x 1520 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Forstærkningskontroltype | Automatisk |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bit-rate | 32 Kbps - 8 Mbps |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
Lyd
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
| Signal/støjforhold | 52 dB |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM |
| Prøvetagningshastighed | 8 - 48 kHz |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, ARP |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Antal brugere | 32 bruger(e) |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | TLS |
| Spejl | Ja |
| Hjerteslag | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ansigtsgenkendelse, Sceneændring |
| Anti-flimmer | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbrowser | Ja |
| Adfærdsanalyse | Påvisning af indtrængen, Registrering af linjeoverskæring, Registrering af regionindgang, Region exiting detection |
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 10,5 W |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 12,5 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | 0,88 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Diameter | 15,3 cm |
| Længde | 133,1 mm |
| Vægt | 845 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 244 mm |
| Pakkedybde | 174 mm |
| Pakkehøjde | 173 mm |
| Pakkevægt | 1,71 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |