AXIS P5676-LE
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| PTZ-tilstande | Forudindstillet punkt |
| Auto-sporing | Ja |
| Forudindstillede punkter | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Processormodel | ARTPEC-4 |
| Indbygget processer | Ja |
| Antal sprog | 12 |
| Understøttelse af sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Portugisisk, Russisk |
Design
| Formfaktor | Pære |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Plast |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0,1 Lux |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 57,1° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 57.1° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 34.4° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 90° |
| Panoreringsområde | 0 - 360° |
| Kameraets pixelstørrelse | 2,9 µm |
| Kamera lukker type | Elektronisk |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/50000 - 1/5 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,9 mm (1 / 2.9") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Optisk zoom | 30x |
| Digital zoom | 12x |
| Antal linser | Ja |
| Brændviddeområde | 4.5 - 135 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 200 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2688 x 1512 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Video komprimeringsformater | AVC, H.264, H.265, HEVC |
| Understøttede grafikopløsninger | 2688 x 1512 |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Video intelligent analysering | Ja |
| Videostreaming | Ja |
| Forstærkningskontroltype | Automatisk |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Bitrate kontrol | Variabel bithastighed (VBR) |
| Billedstabilisator | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
| Understøttede lydformater | AAC-LC, ADPCM, G.711, G.726, LPCM, OPUS, PCM |
| Prøvetagningshastighed | 48 kHz; 8 - 48 kHz |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSa , HTTP/2, TLSa , QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP® , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, ARP, SSH, NTCIP, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Secure syslog (RFC 3164/5424, UDP/TCP/TLS), Link-Local address (ZeroConf) |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Realtidsvisning | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Flashhukommelse | 512 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Digest-autentificering | Ja |
| Advarsel notifikationstype | E-mail, Tekst advarselsmeddelelse |
| Pixeltæller | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES-XTS, FIPS 140-2 |
| Lagring med netværksadgang (NAS) | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
Administrationsfunktioner
| Fjernbetjent | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 12 W |
| Strømforbrug (maks.) | 30 W |
| DC udgangsspænding | 10, 24, 28 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 242 mm |
| Diameter | 20,5 cm |
| Vægt | 2,5 kg |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |