AXIS A8207-VE MkII Network Video Door Station
netværksovervågningskamera
Funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Husmateriale | Aluminium, Glas |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Certificering | EN 55032 Class A, EN 55024, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A and Subpart C and Subpart E, IEC/EN/UL 62368-1, IEC/EN/UL 60950-22, UL 293, UL 294, IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068–2–6, IEC 60068–2–78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK08, NEMA 250 Type 4X, EN 300330, EN 62311, RSS-Gen, RSS-210, EN 301 489-3, EN 303 348 |
Præstation
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Understøttede videoformater | AVC, H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Understøttede lydformater | ADPCM, G.711, G.726, LC-AAC, LPCM, OPUS, PCM |
Kamera
| Megapixel | 6 MP |
| Maksimal videoopløsning | 3072 x 2048 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Billede sensor størrelse | 1/2.9" |
| Sensortype | CMOS |
| Fast brændvidde | 1,56 mm |
| Horisontalt synsfelt | 180° |
| Vertikalt synsfelt | 120° |
| Indbygget kamera | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Indgangsspænding | 8-28 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 106 mm |
| Dybde | 51 mm |
| Højde | 248 mm |
| Vægt | 1,3 kg |
| Klokke bredde | 10,6 cm |
| Klokke dybde | 5,1 cm |
| Klokke højde | 24,8 cm |
| Klokkevægt | 1,3 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |