19" 16U W=600mm D=450mm
Funktioner
| Rackkapacitet | 16U |
| Type | Vægmonteret stativ |
| Produktfarve | Hvid |
| Materiale | Glas |
| Rammetype | Lukket |
| Dørkonstruktion | Glas/stål |
| Aftagelige sidepaneler | Ingen |
| Nøglelås | Ja |
| Dørlås til hoveddøren | Ja |
| Sidepanel nøglelås | Ja |
| Rack skinner | Ja |
| Kølingstype | Passiv |
| Lydtæt | Ingen |
| Montage hul form | Rund |
| Styrehjul | Ingen |
| Forudsamlet | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
| Kabelindgangspunkt | Ja |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 48,3 cm (19") |
| Bredde | 600 mm |
| Dybde | 450 mm |
| Højde | 817 mm |
| Vægt | 29 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 640 mm |
| Pakkedybde | 520 mm |
| Pakkehøjde | 820 mm |
| Pakkevægt | 29,5 kg |