DC193 Ladibug Document Camera
Kamera
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Sensortype | CMOS |
| Understøttede grafikopløsninger | 1280 x 960 |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Frysning af billede | Ja |
| Lyskilde | LED |
Linsesystem
| Autofokus | Ja |
| Optisk zoom | 10x |
| Digital zoom | 12x |
| Billedområde (BxD) | 400 x 300 mm |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB 2.0 |
| VGA (D-Sub) udgangsporte | 1 |
| Lydudgang | Ja |
| VGA (D-Sub) indgangsporte | 1 |
Tekniske detaljer
| Produktfarve | Rød |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Lampe type | LED |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 420 mm |
| Højde | 423 mm |
| Vægt | 1,9 kg |
| Dimensioner foldet sammen (BxDxH) | 140 x 230 x 310 mm |