Imilab EC4
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 150° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
Linsesystem
| Maksimale blænderåbning tal | 1,6 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
Video
| Maksimal opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 50 mm |
| Dybde | 86,8 mm |
| Højde | 82 mm |