Savio Vortex x2 Black Bundkort Luftkøler 12 cm Sort 1 stk
Præstation
| Passende til rumtype | Bundkort |
| Type | Luftkøler |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1150 (stik H3), LGA 1151 (stik H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), LGA 1700, LGA 2011 (Socket R), LGA 2066 |
| Kompatibel processor serie | AMD Athlon II, AMD Athlon II Dual-Core, AMD Athlon II X2, AMD Athlon II X3, AMD Athlon II X4, AMD Athlon X2, AMD Athlon™ X4, AMD Phenom II X2, AMD Phenom II X3, AMD Phenom II X4, AMD Phenom II X6, AMD Phenom X3, AMD Phenom X4, AMD Ryzen PRO 5000 Series, AMD Ryzen PRO 6000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium G, Intel® Pentium® Gold |
| Omdrejningshastighed (min.) | 800 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 1800 rpm |
| Støjniveau | 31 blæser |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Ventilatorens støjniveau (maks.) | 31 dB |
| Pumpestik | 4-polet |
| Antal pr. pakke | Ja |
| Hukommelsesfunktion | Nej |
| Kompatible produkter | • Compatibilidad con Intel: LGA 1200 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 1700 / 2011 / 2066 • Compatibilidad con AMD: AM3(+) / AM2(+) / FM2(+) / FM1 / AM4 / AM5 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Justering af lysstyrke | Nej |
| Certificering | CE WEE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 122 mm |
| Højde | 157 mm |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 122 x 76,5 x 157 mm |
| Kabellængde | Nej |
Godkendelser
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |
Leverandørfunktioner
| Tilgængeligt produkt- eller artikelinformationsark? | Ja |
Tekniske detaljer
| Tekniske funktioner | Technical specification: • TDP: 180 W • Cooler dimensions with fan: 122 × 76.5 × 157 mm • Number of heat pipes: 4 pcs • Fan size: 120 mm • Fan connector: 4-pin (PWM) • Fan speed: 800-1800 RPM • Max. noise level: 31 dBA • Intel compatibility: LGA 1200 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 1700 / 2011 / 2066 • AMD compatibility: AM3(+) / AM2(+) / FM2(+) / FM1 / AM4 / AM5 |
| Sikkerhedsadvarsel | Safety conditions for heat sink and fan • Use the product in accordance with its intended use, as improper use may damage the product. • Do not expose the device to moisture. • The device should be cleaned only with a dry cloth. • Independent repairs and modification result automatic loss of the warranty. • Hitting or dropping may damage the product. • The product is not a toy, keep out of reach of children. • The product has moving parts, do not touch it after connecting. Safety conditions for thermal grease • Keep out of reach of children. • It is forbidden to consume the product. • In case of skin contact, the contaminated area should be wash with soap and water. • In the case of contact with eyes, rinse with plenty of water. • If vapours enter the respiratory system go to fresh air. • In case of ingestion it is not necessary to induce vomiting. Rinse your mouth with plenty of water. • In the case of any undesirable symptoms during the situations described above, seek urgent medical attention. |
Emballage indhold
| Pakketype | Kasse |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Antal skruer | 4 |
| Termisk pude inkluderet | Nej |
| Fjernbetjening inkluderet | Nej |
| Installationsvejledning | Ja |
| Adapterramme inkluderet | Nej |
| CPU-beslag | Ja |