ASUS Strix Soar
lydkort
Lyd
| Intern | Ja |
| Lydkvalitet | 24 Bit |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Line-out, signal-til-støjforhold (SNR) | 116 dB |
| Line-in, signal-til-støjforhold (SNR) | 110 dB |
| Lyd A/D konverter (ADC) | 24-bit/192kHz |
| Digital-til-Analog konvertering (DAC) | 24-bit/192kHz |
| Line-in, total harmonisk forvrængning (THD) | 0,000316% |
| Line-out, total harmonisk forvrængning (THD) | 0,001% |
| Frekvensområde | 10 - 48000 Hz |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCI-E |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| S/PDIF-udgang | Ja |
Funktioner
| Kabler inkluderet | S/PDIF |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 130 mm |
| Dybde | 190 mm |
| Højde | 22 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |