Optoma UHDCast Pro
streamingadapter til netværksmedie - HDMI
Præstation
| HD-type | 4K DCI |
| Processormodel | AM8270 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Maksimal videoopløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080p, 2160p |
| Livsstils-apps | |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12 |
| Understøttede videoformater | AVI, DAT, H.264, H.265, M4V, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, MVC, TS, VC-1, VOB, VP8, WMV |
| Understøttede lydformater | AAC, AC3, DTS, FLAC, IMA-ADPCM, LPCM, M4A, MKA, MP1, MP2, MP3, OGG, PCM, WAV, WMA |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG |
| Understøttede undertekstformater | AAS, SMI, SRT, SSA |
| Plug and play | Ja |
Porte & Grænseflader
| Enhedsgrænseflade | HDMI |
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| HDCP | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ingen |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 866 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| AirPlay | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | USB |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
Design
| Produktfarve | Sort |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Intern hukommelsestype | DDR3 |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 0,5 GB |
Vægt & størrelser
| Bredde | 96,5 mm |
| Dybde | 33 mm |
| Højde | 18,5 mm |
| Vægt | 31,18 g |