APC Easy UPS SRV SRV3KRI
UPS - 2400 Watt - 3000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 2400 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 160 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 280 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsspænding | 1% |
| Overspænding energivurdering | 600 J |
| Overførselstid (Line mode til batteri mode) | 0 ms |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 88% |
| Indgående strømfaktor | 0,95 |
| Udgående strømfaktor | 0,8 |
| Crestfaktor | 3:1 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ingen |
| Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) | 3% |
| Støjniveau | 50 dB |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Automatisk genstart | Ja |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Stikkontakt afbryder | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| AC udgange, antal | 7 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Antal serielle porte | 1 |
| SmartSlot | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Rackkapacitet | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 14763,6 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, IEC 62040-1-1, IEC 62040-1-2 REACH |
Vægt & størrelser
| Bredde | 437 mm |
| Dybde | 632 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 27,6 kg |
Emballeringsdata
| Software CD | Ja |
| Pakkebredde | 569 mm |
| Pakkedybde | 795 mm |
| Pakkehøjde | 229 mm |
| Pakkevægt | 29 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel indgangsspænding | 230 V |
| Nominel udgangsspænding | 230 V |