be quiet! Silent Loop 3
processor-køler
Præstation
| Passende til rumtype | Processor |
| Type | Alt-i-en væskekøler |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1851, LGA 1150 (stik H3), LGA 1151 (stik H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, Stik AM4, Sokkel AM5, Socket TR4, Socket TR5 |
| Støjniveau (lav hastighed) | 19,4 dB |
| Støjniveau (høj hastighed) | 34,3 dB |
| Maksimal luftstrøm | 78,4 kubikfod/min. |
| Luftstrøm | 133,2 m³/t |
| Maksimalt lufttryk | 2,36 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Lejetype | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Pumpestik | 4-polet |
| Antal pr. pakke | Ja |
| Blæser, hastighed (maks.) | 1900 rpm |
| Pumpemotor hastighed (min.) | 1700 rpm |
| Pumpemotor hastighed (maks.) | 3500 rpm |
| Pumpemotor hastighed | 3500 rpm |
| Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF) | 300000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Køler materiale | Aluminium |
| Materiale for grundplade | Kobber |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Belysning LED | Ja |
| LED-stiktype | 3-stikben |
| Belysningsfarve | Flere |
| Ventilatorstik | 4-polet |
Strømstyring
| Ventilator strømforbrug | 3,6 W |
| Ventilatorstrøm | 0,3 A |
| LED spænding | 5 V |
| Blæser, spænding | 12 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Køler bredde | 14 cm |
| Køler dybde | 45,7 cm |
| Køler højde | 2,7 cm |
| Dybde | 52 mm |
| Rørlængde | 40 cm |
| Vandblok bredde | 8 cm |
| Vandblok dybde | 5,6 cm |
| Vandblok højde | 9,35 cm |
| Højde | 475 mm |
| Vægt | 2,01 kg |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 120 x 120 x 25 mm |
| Kabellængde | 0,5 m |
| Pakkebredde | 204 mm |
| Pakkedybde | 499 mm |
| Pakkehøjde | 154 mm |
| Pakkevægt | 3,3 kg |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA, WEEE |
| Garantiperiode | 3 År |
| Bæredygtighedscertifikater | Triman |
Emballage indhold
| Pakketype | Kasse |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| CPU-beslag | Ja |
Andre funktioner
| Termisk fedt | Ja |
Logistik data
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 4 stk |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 42,4 cm |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 51,1 cm |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 33,6 cm |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 14,8 kg |