Savio 2.5 External HDD/SSD enclosure USB 3.0 transparent AK-66
Lagring
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
| Størrelse på lagerdisk | 2.5" |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk længder | 110 mm |
| Understøttede lagerdisk højder | 7,9.5 mm |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Installeret lagerdisktype | HDD+SSD |
| Installeret lagerdisk grænseflade | Serial ATA II |
| NVMe | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik type | Micro-USB, USB Type-A |
| Antal USB-porte | 1 |
Design
| Produkttype | HDD/SSD kabinet |
| Produktfarve | Sort, Transparent |
| LED-indikatorer | Aktivitet |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Nøglelås | Ingen |
| Stativ-montering | Ingen |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
| Indbygget skærm | Ingen |
Præstation
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Backup funktion | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | SATA, USB |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
| Ekstern strømadapter | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Højde | 37 mm |
Emballage indhold
| Pakketype | Kasse |
| Antal nøgler inkluderet | 1 stk |
| Antal lagerdisk bakker | 1 |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Kabler inkluderet | Mini-USB |
| Stativ inkluderet | Ingen |
| Afstandsstykke medfølger | Ingen |
| Rejseetui | Ingen |
| Udvendigt etui | Ingen |
| Skruer inkluderet | Ingen |
| Skruetrækker inkluderet | Ingen |
| Brugervejledning | Ja |