APC Back-UPS 700VA
UPS - 390 Watt - 700 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 0,7 kVA |
| Udgangseffekt | 390 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 140 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 300 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Overspænding energivurdering | 273 J |
| Holdetid (maks.) | 4 ms |
| Effektivitet | 96,6% |
| Støjniveau | 45 dB |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| Antal F type udgange | 4 |
| USB-port | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 7,2 At |
| Batteriets kapacitet | 81 VAh |
| Batterispænding | 12 V |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 1,3 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 8,7 min. |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 6 t |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Kabellængde | 1,52 m |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Erstatningsbatteri |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 9000 m |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | REACH |
Vægt & størrelser
| Bredde | 115 mm |
| Dybde | 256 mm |
| Højde | 200 mm |
| Vægt | 6 kg |
Emballeringsdata
| Medfølgende software | PowerChute Personal Edition |
| Pakkebredde | 295 mm |
| Pakkedybde | 340 mm |
| Pakkehøjde | 275 mm |
| Pakkevægt | 6,4 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel udgangsspænding | 230 V |
| Nominel indgangsspænding | 230 V |