ASTRO A40 TR
for Xbox One - headset - 3,5 mm jackstik - med Astro MixAmp Pro TR
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Spil |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Virtuel surround | Ja |
| Virtuel surround-teknologi | Dolby Atmos |
| Enheds kompatibel | Xbox One |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| 3,5 mm stik | Ja |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Akustisk system | Åbn |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Impedens | 48 ohm (Ω) |
| Magnet-type | Neodym |
| Drivertype | Dynamisk |
| Driverenhed | 4 cm |
| klirfaktor (THD) | 0,1% |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Folde mikrofon | Ja |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 197 mm |
| Dybde | 203 mm |
| Højde | 76 mm |
| Vægt | 369 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 110 mm |
| Pakkedybde | 236 mm |
| Pakkehøjde | 358,5 mm |
| Pakkevægt | 2,02 kg |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | Lyd (3ˌ5 mm), Daisy ankerkæde, Micro-USB, TOSLINK Digital Optical |
| Batterier inkluderet | Ingen |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 380 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 516 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 262 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 9,62 kg |
Andre funktioner
| Forstærker inkluderet | Ja |
| Forstærker volumenkontrol | Dreje |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB forbindelse til forstærker | Ja |
| Forstærker digital lyd optisk ind | Ja |
| Mikrofonkapsel | 6 mm |
| Forstærker frekvensområde | 20 - 24000 Hz |
| Forstærker total harmonisk forvrængning (THD) | 0,05% |
| Forstærker signal-støj-forhold (SNR) | 70 dB |
| Forstærker dimensioner (BxDxH) | 80 x 137 x 38 mm |
| Forstærker vægt | 296 g |
| Lyd sampling frekvens (16bit) | 48 kHz |
| Forstærker lydtrykniveau | 100 dB |