[upcycle it] Lenovo ThinkPad X13 3 Gen (GRADE A)
intel 12th i7-1270p 2.20GHz, 32GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Win11Pro, 13"WUXGA 1920x1200, Bluetooth, Webcam
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
4.495,-
DKK
(3.596,00 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
Display
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | WUXGA |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Antirefleksskærm | Ja |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 12th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-1270P |
| Processorkerner | 12 |
| Processortråde | 16 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Performance-kerner | 4 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,5 GHz |
| Processor-cache | 18 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor sokkel | BGA 1744 |
| Processor base power | 28 W |
| Maksimal turbokraft | 64 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
Tastatur
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | Tilsynsførende, Strøm til, SSD |
Vægt & størrelser
| Bredde | 323 mm |
| Dybde | 217 mm |
| Højde | 14,9 mm |
| Vægt | 1,09 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 290 mm |
| Pakkedybde | 440 mm |
| Pakkehøjde | 120 mm |
| Pakkevægt | 1,69 kg |