[upcycle it] Lenovo ThinkPad T14s 2. Gen (GRADE B)
Ryzen 7 PRO 5850U 1.90GHz, 16 GB RAM, 256 GB SSD, AMD Radeon Graphics, Win11Pro, 14"FHD 1920x1080, Touch, Bluetooth, Webcam, WWAN installe
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Antirefleksskærm | Ja |
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 7 PRO |
| Processorgeneration | AMD Ryzen PRO 5000 Series |
| Processormodel | 5850U |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 16 |
| Processor boost frekvens | 4,4 GHz |
| Processorfrekvens | 1,9 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| L3-cache | 16 MB |
| L2-cache | 4 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4266 MHz |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | AMD |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
Lyd
| Lydchip | Realtek ALC3287 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| WWAN | Installeret |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Docking-stik | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
Præstation
| Bundkort chipsæt | AMD SoC |
Tastatur
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | Strøm til, Tilsynsførende |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 18,9 mm |
| Vægt | 1,46 kg |